REKLAAM

MUNADEPÜHAKS

 nuy6Cma

  •  Eestis on ülestõusmispühadel mitmesuguseid rahvapäraseid nimetusi: lihavõttepühad, kevadpühad, munapühad, kiigepühad.
  •  Lihavõtted ehk kevadpühad on liikuvad pühad. Need langevad täiskuupühapäevale ajavahemikus 22.märtsist 25.aprillini pärast kevadist pööripäeva.

MUNADEPÜHA ON KEVADPÜHA, LOODUSE JA ELUJÕU TÄRKAMISE AEG. VANARAHVA TARKUSE KOHASELT TULI MUNADEPÜHAL KIIKUDA, ET SUVEL KIMALANE EI HAMMUSTAKS. SAMUTI EI TOHTINUD SELLEL HOMMIKUL KAUA MAGADA, MUIDU OLED TERVE AASTA LAISK.

MUNADEPÜHAL VÄRVITAKSE JA KINGITAKSE MUNE, NENDEST TEHAKSE PÜHADETOITE JA NENDEGA KAUNISTATAKSE KA KODU. KEVADPÜHALE KOHASELT ON MUNADEPÜHAL KÕIGE POPULAARSEMATEKS VÄRVIDEKS KOLLANE JA HELEROHELINE. TOO ÕUEST KINDLASTI MÕNED PAJUURVAD TUPPA JA KASVATA AKNAL LILLEPOTIGA PÜHADEMURU.

KINDLASTI TULEKS SELLEL PÄEVAL KOOS PEREGA MUNE VÄRVIDA JA KOKSIDA. VANASTI KASUTATI VÄRVIMISEKS PEAMISELT SIBULAKOORI, SAMMALT JA VÄRVILISI LÕNGU. PRAEGUSEL AJAL KASUTATAKSE VÄRVIMISEKS KA TOIDUVÄRVE, KLEEPSE JA MUID VAHVAID LISANDEID. 
SELLEKS, ET MUNE SIBULAKOORTEGA VÄRVIDA, PEAD MUNAD SIBULAKOORTESSE MÄSSIMA JA MARLI VÕI VÕRGU NIIDIGA ÜMER SIDUMA. NII TULEB MUNE UMBES 10 MINUTIT KEETA. MUNADE KEETMISE JUHENDI LEIAD ÕIGETE TÖÖVÕTETE ALT.
VEEL ERINEVAID NIPPE MUNADE VÄRVIMISEKS LEIAD SIIT.

MUNADEPÜHAL SÜÜAKSE ENAMASTI MUNADEST JA KOHUPIIMAST VALMISTATUD TOITE. 

VAHVA IDEE!: TEE MUNADEPÜHAKS SÕPRADELE MAGUSAID PÜHADE AMPSEMUNADEPÜHA JUUSTUAMPSE VÕI TIBUMUFFINEID.

VEEL RETSEPTE MUNADEPÜHAKS:

 

MUNADEPÜHA KAUNISTUSED

MARIEL TEEB MUNAHOIDJAT
 
 MARIEL KÜLVAB PÜHADEMURU 
 
 VAATA PILTE, KUIDAS MEIE PÜHADEMURU KASVAB! PILDID