REKLAAM

TÖÖVÕTTED

JUUSTU RIIVIMINE

HOIA JUUSTU TUGEVALT VASTU RIIVI JA HAKKA SEDA ÜLES ALLA HÕÕRUMA. KUI SOOVID JÄMEDAID RIBASID, VALI RIIVIMISEKS KÕIGE SUUREMATE AUKUDEGA KÜLG. SELLEKS, ET SA SÕRMI EI VIGASTAKS, ÄRA RIIVI JUUSTU PÄRIS LÕPUNI, VAID JÄTA VÄIKE TÜKK ALLES. 


TAINAPURU TEGEMINE

PURUKOOKI VÕI KOOGIPÕHJA TEHES NÄPI VÕI KÄTEGA JAHU HULKA NII, ET TAINAS MUUTUKS PURUTAOLISEKS MASSIKS.


VAHUSTAMINE

VAHUKOORE VÕI MUNADE VAHUSTAMISEKS KLOPI NEID KIIRESTI VISPLIGA SENI, KUNI VAHT MUUTUB TUGEVAKS. VAHUKOOR ON PIISAVALT VAHTUSTATUD, KUI TÕSTES JÄÄVAD SELLELE VÄIKSED PEHMED TIPUD PÜSTI.


ŠOKOLAADI SULATAMINE

ŠOKOLAADI ON KÕIGE PAREM SULATADA KUUMAVEE VANNIL. SELLEKS PANE VEIDI VETT KASTRULIGA PLIIDILE KEEMA. PANE ŠOKOLAADITÜKID KAUSSI NING TÕSTA KAUSS KASTRULI PEALE. KAUSS PEAB OLEMA NII SUUR, ET TA KASTRULI SISSE EI VAJUKS. JÄLGI, ET ÜHTEGI TILKA VETT ŠOKOLAADI SISSE EI SATUKS!


TAINA RULLIMINE 

ET TAINAS LAUA JA TAINARULLI KÜLGE EI KLEEPUKS, TEE NAD KERGELT JAHUGA KOKKU. RULLI TAINAST ÕRNADE LIIGUTUSTEGA LÜKATES TAINARULLIGA ENDAST EEMALE. KEERA TAINAST AEGAJALT RINGI, ET SAAKSID IGALT POOLT ÜHTLASELT ÕHUKESE TAINALEHE.


VÕI VAHUSTAMINE

KUI SA TAHAD, ET KOOGID TULEKSID KOHEVAD, KLOPI VÕI JA SUHKUR OMAVAHEL VISPLI VÕI PUULUSIKAGA VAHTU. VAHUSTA NII KAUA, KUI VÕI JA SUHKUR MUUTUVAD KERGEKS JA KREEMJAKS.


MAKARONIDE KEETMINE

KEEDA MAKARONE SUURES POTIS. LASE VESI PLIIDIL KEEMA, LISA VEIDI SOOLA NING PANE SIIS MAKARONID VETTE. KEEDA NEID AEG-AJAT SEGADES, KUNI NAD ON PEHMED. PÄRAST KURNAMIST KALLA VEIDI ÕLI MAKARONIDELE NING SEGA LÄBI. SIIS EI KLEEPU MAKARONID KOKKU. 


MUNADE ERALDAMINE

LÖÖ MUNA KAUSISERVA VASTU VÕI KOKSA NOAGA KOOR KATKI. ERALDA MUNA PÖIALDE ABIL NING KUKUTA MUNA KAUSSI. PANE MUNAKOOR VÕI MUNATOPS MUNAKOLLASE PEALE NING KALLA MUNAVALGE TEISE KAUSSI.


MUNADE KEETMINE

PANE MUNAD ÕRNALT TÜHJA KASTRULISSE VÕI POTTI. MUNE LAO KORRAGA POTTI AINULT ÜKS KIHT! LASE PEALE KÜLM VESI NII, ET MUNAD OLEKSID UMBES 2 CM KÕRGUSELT VEEGA KAETUD. VÕID KEEDUVEELE LISADA NATUKE SOOLA VÕI ÄÄDIKAT, SEST SIIS EI TULE KEEMISE AJAL KOORE PRAGUDEST MUNAVALGET NII LIHTSALT VÄLJA. SOOLA LISADES ON PÄRAST MUNA KA KERGEM KOORIDA.
TÕSTA POTT PLIIDILE JA LASE KEEMA. MUNADE KEETMISE AEG SÕLTUB SELLEST, KUI KÕVA MUNA SA SOOVID SAADA:
  • VEDEL MUNA - KEEDA 3-5 MINUTIT. MUNAKOLLANE JÄÄB VEDEL JA MUNAVALGE ON KERGELT HÜÜBINUD. SELLIST MUNA ON HEA SÜÜA MUNATOPSIST. ÄRA KOORI MUNA ÄRA, VAID LÕIKA KOOS KOOREGA RISTI POOLEKS JA SÖÖ KOORE SEEST LUSIKAGA.
  • POOLKÕVA MUNA - KEEDA 5-6 MINUTIT. MUNAVALGE JÄÄB KÕVA, KUID MUNAKOLLANE ON VEEL VEIDI VEDEL. SELLIST MUNA SAAB JUBA KOORIDA.
  • KÕVA MUNA - KEEDA 10-15 MINUTIT. SELLISELT KEETES EI JÄÄ MUNA VEDELAKS JA MUNAKOLLANE KÜPSEB KA KORRALIKULT KÕVAKS. 
PÄRAST KEETMIST TULEB MUNAD KIIRELT MAHA JAHUTADA. SELLEKS KALLA KUUM VESI POTIST ÄRA NING LASE KRAANIST KÜLM VESI PEALE. HOIA MUNE 10 MINUTIT KÜLMAS VEES JA ALLES SIIS KOORI.